PROGRAM

Festivalul se desfășoară timp de 3 zile

PROGRAM FESTIVAL

12.00 – 15.00 Ridicare kituri toate probele, înscrieri și validări la Centrul Multicultural și Educațional Săcele

15.00 – 16.00 Workshop "Inițiere în Orientarea Sportivă” ținut de Ionuț Zincă (cel mai bun orientarist din țară, vicecampion mondial la skyrunning în 2014 și 2015) la Centrul Multicultural și Educațional Săcele

16.15 PROBA ORIENTARE SPORTIVĂ: Închidere carantina la locul de start

16.30 Start PROBA ORIENTARE (blocstart toate categoriile) de la statuia din centru Săcele

17.00 - 22.30 Validarea înscrierilor, predarea declarațiilor de responsabilitate și ridicarea kitului de participare de la Centrul Multicultural și Educațional Săcele

19.00 PROBA ORIENTARE: Strângerea poligonului

19.00 - 20.00 Workshop ”Inițiere în Mountain-bike” ținut de Cătălin Sprânceană (Team Manager la Dinamo-BikeXpert Racing Team, Vicepresedinte al Federației Române de Ciclism, Organizator de competiții de ciclism și rider de MTB) la Centrul Multicultural și Educațional Săcele

20.00 Film artistic: Dirtbag -o legendă a muntelui, Fred Beckey, la Centrul Multicultural și Educațional Săcele de Alpin FIlm Festival

07.00 Ridicare kituri la PARAPANTĂ, MOUNTAIN-BIKE și BUNLOC VERTICAL RACE de la stația inferioară a Telescaunului Bunloc

08.30-09.00 Ședința tehnică PARAPANTĂ la stația superioară a Telescaunului Bunloc

08.30-09.00 Ședința tehnică MOUNTAIN-BIKE la stația inferioară a Telescaunului Bunloc

9.00 START MOUNTAIN-BIKE la stația inferioară a Telescaunului Bunloc

9.00 START PARAPANTĂ la stația superioară a Telescaunului Bunloc

11.30-12.00 Ședința tehnică BUNLOC VERTICAL RACE la stația inferioară a Telescaunului Bunloc

12.00-13.30 START BUNLOC VERTICAL RACE individual la 30 de secunde conform listei oficiale

12.30-14.30 Finish BUNLOC VERTICAL RACE

13.00-16.00 Pasta Party la Cabana Sava, relaxare și încurajarea celor care încă concureză la Cabana Sava

13.30-14.30 Work-shop de prim-ajutor pentru copii ținut de Valeria Orleanu și Levente Simon la Cabana Sava

14.00-14.45 Înscrieri pentru cursa copiilor, la Cabana Sava

15.00-15.30 Cursa copiilor la Cabana Sava

16.00-16.30 Ceremonia Florilor la Cabana Sava

18.00 - 22.30 Validarea înscrierilor, predarea declarațiilor de responsabilitate și ridicarea kitului de participare de la Centrul Multicultural și Educațional Săcele

19.00-20.00 Workshop despre alergarea montană ținut de Silviu Bălan (sportiv de performanță - top 10 alergători montani la nivel național) la Centrul Multicultural și Educațional Săcele

20.00-20.30 Ședința tehnică CURSA POPULARĂ, BUNLOC TRAIL RUNNING și PIATRA MARE MOUNTAIN RUNNING la Centrul Multicultural și Educațional Săcele

20.30 Film artistic: Europe’s last nomads la Centrul Multicultural și Educațional Săcele

07.00-08.30 Validarea înscrierilor, predarea declarațiilor de responsabilitate și ridicarea kitului de participare de la Centrul Multicultural și Educațional Săcele

08.45-08.55 Încălzire ținută de echipa Efffect

09.00 START CURSA POPULARĂ, BUNLOC TRAIL RUNNING și PIATRA MARE MOUNTAIN RUNNING

10.30-16.00 Sosire concurenți, Ospăț cu bunătățuri Selgros la Centrul Multicultural și Educațional Săcele

13.30-14.20 Workshop ”Inițiere în zborul cu parapanta” ținut de Skydreamers la Centrul Multicultural și Educațional Săcele

14.30-15.20 Prezentare Circuitul Carpaților ținută de Lucian Clinciu la Centrul Multicultural și Educațional Săcele

16.00 FESTIVITATEA DE PREMIERE la Centrul Multicultural și Educațional Săcele

Translate »